Testosteronum prolongatum Jelfa rozt do wstrz. 0,1 g ml 5 amp.a 1ml ᐈ Cena, Opinie, Wskazania, Skład

Testosteronum prolongatum Jelfa rozt do wstrz. 0,1 g ml 5 amp.a 1ml ᐈ Cena, Opinie, Wskazania, Skład

Nie stosować w razie stwierdzonej nadwrażliwościna orzeszki ziemne albo soję. Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w oryginalnymopakowaniu w celu ochrony przed światłem.Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na ampułkach i pudełku. Zmniejszenie przejrzystości roztworu lub pojawieniesię „igiełek” (kryształów) nie świadczy o przeterminowaniu leku. Zmętnienie można usunąć przez ogrzanieampułki w ciepłej wodzie.Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki.

Testosteron to najważniejszy męski hormon płciowy, który jest istotny m.in. W kontekście pobudzania oraz utrzymania funkcji seksualnych oraz działań anabolicznych związanych także z przyrostem tkanki mięśniowej. Jest naturalnie wytwarzany przez organizm, jednak z wiekiem jego poziom spada. Testosteron jest dostępny w https://allviolinshops.com/test-e-250-testosterone-enanthate-250-mg-evo-9/ różnych formach, takich jak zastrzyki, żele, plastry, tabletki i kapsułki. Każda z tych form ma swoje zalety i wady, a wybór zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb pacjenta.

TESTOSTERONUM PROLONGATUM 100 MG/1 ML, 5 AMPUŁEK

  • Stosowanie testosteronu u mężczyzn może doprowadzić do zaburzeń płodności (zmniejszenie liczby plemników na skutek zaburzenia procesu ich powstawania i dojrzewania).
  • W kontekście pobudzania oraz utrzymania funkcji seksualnych oraz działań anabolicznych związanych także z przyrostem tkanki mięśniowej.
  • U kobiet charakterystycznym objawem jest chrypka, która może doprowadzić do trwałej zmiany głosu.
  • Nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat.

Testosteron to hormon odpowiedzialny za rozwój męskich cech płciowych, regulację libido, produkcję spermy, a także wpływ na masę mięśniową i gęstość kości. Testosteron wskazany jest do leczenia hipogonadyzmu męskiego, gdy niedobór testosteronu skutkuje zaburzeniami funkcji rozrodczych (niepłodność) i seksualnych (obniżone libido, zaburzeniawzwodu) w tym również nieprawidłowym rozwojem narządów płciowych i dojrzewaniem płciowym. Wskazaniem do stosowania jest  zespół pokastracyjny, a takźe niedobór androgenów objawiający się obniżoną mineralizacją kości, zaburzeniem snu, metabolizmu tłuszczów, składu ciała, zmianami nastroju i obniżoną sprawnością intelektualną.

Testosteronum prolongatum Jelfa rozt.do wstrz. 0,1 g/ml 5 amp.a 1ml

U kobiet testosteron może być zastosowany w wyjątkowych przypadkach w leczeniu hiperestrogenizmu (nadmiaru estrogenów), który objawia się przede wszystkim zaburzeniami miesiączkowania, ale także wypadaniem włosów, przyrostem masy ciała, migrenowymi bólami głowy, zimnymi kończynami, przewlekłym osłabieniem, częstymi skurczami, czy osłabionym libido. W 1797 roku John Hunter dokonał transplantacji jądra koguta do jamy brzusznej kury, co spowodowało pojawienie się cech androgenicznych u kury. Testosteron został odkryty w 1935 roku równocześnie przez dwóch naukowców Adolfa Butenandt i Leopolda Ružička, którzy w 1939 roku zostali nagrodzeni Nagrodą Nobla za syntezę testosteronu. W połowie lat pięćdziesiątych XX wieku główną stosowaną postacią były iniekcje enantanu testosteronu, natomiast w latach siedemdziesiątych powszechnie stosowaną formą leku stał się doustny undekanian testosteronu.

Samookaleczenie – przyczyny. Jak powstrzymać siebie lub innych?

Pod wpływem testosteronu dochodzi do wzrostu stężenia aktywnego metabolitu dihydrotestosteronu (DHT) i obniżenia poziomu białka SHGB, które odpowiada za transport hormonu do komórek i tkanek docelowych, dzięki czemu zwiększa się procent wolnego, biodostępnego testosteronu. Testosteron zmniejsza poziom cholesterolu HDL, LDL i triglicerydów, podwyższa stężenie hematokrytu i hemoglobiny we krwi, a także zwiększa wrażliwość na działanie insuliny i normalizuje poziom glukozy we krwi. Podanie testosteronu skutkuje zatrzymaniem w organizmie sodu, fosforu, azotu, potasu i wapnia. Po podaniu testosteronu z zewnątrz zdrowym mężczyznom dochodzi do zwrotnego hamowania wydzielania hormonu luteinizującego (LH) i w konsekwencji zmniejszenia wytwarzania endogennego testosteronu, a także następuje hamowanie spermatogenezy (proces tworzenia plemników) przez zmniejszenie poziomu hormonu folikulotropowego (FSH). Testosteron jest nieskuteczny w leczeniu niepłodności niewynikającej z hipogonadyzmu.

Po upływie 21 dni stężenie testosteronu powraca do wartości sprzed podania leku. Sięganie po boostery testosteronu powinno zostać zawsze poprzedzone konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. Przed przyjęciem wybranego preparatu należy się również dokładnie zapoznać z ulotką preparatu – w tym z zalecanym dziennym spożyciem składników suplementu lub rekomendowaną dawką leku oraz ostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa przyjmowania wybranego produktu. Testosteron to hormon, który warunkuje prawidłowy rozwój drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych. Zapewnia utrzymanie libido, zwiększa mineralizację kości i siłę mięśniową, zmniejsza zawartość tkanki tłuszczowej, pobudza wytwarzanie erytropoetyny w nerkach.

Deixe um comentário